Už mnohí zákazníci potvrdili, že matrac, ktorý im sadne a vyhovuje, je pre nich medzníkom v spánkovom režime a zlepšení odpočinku. Inak povedané, na kvalitnom matraci sa spí skutočne výborne a pohodlne. Paradoxne, mnohým vyhovuje tvrdší matrac, čo môže sprvu pôsobiť skôr nepohodlným dojmom, v početných prípadoch však je to práve tvrdší matrac, ktorý spánok zlepší. Dá sa však povedať, že tvrdosť matraca a jeho výber je individuálnym procesom. Nie je vôbec hanbou nechať si poradiť od profesionálov so skúsenosťami, či už idete do predajne osobne alebo sa informujete online.

kvalitný spánok

Na Slovensku máme výrobcu kvalitných ortopedických matracov. Je to spoločnosť SEGUM a už dlhý čas sa výrobou matracov zaoberá. Nakupuje kvalitné komponenty a materiály, z ktorých sa potom slovenské zdravotné matrace vyrábajú, často aj podľa kritérií a zadania klientov. SEGUM matrace si určite obľúbite, a to nielen z pohľadu nesmierne širokého a pestrého sortimentu, no i celej škály a prepracovanosti, ktoré matrace majú a ponúkajú. Nielenže je tu škála tvrdosti, odstupňovaná v piatich stupňoch, no aj ďalšie komponenty ako pružiny alebo pamäťová penu sú špeciálne vyberané tak, aby vyhovovali aj citlivejším, napríklad alergikom.

posteľ s matracom

Svoj matrac si tak môžete vybrať úplne podľa svojich preferencií alebo podľa toho, ako vám odborníci poradili. Viete si vybrať rozmer, ktorý pre svoju posteľ potrebujete, ako aj vrchný materiál, ktorý bude matrac mať. Tvrdosť je vecou voľby, no tu by sme zvlášť venovali pozornosť nájsť viacej informácií, ktoré vám ozrejmia, ako si tvrdosť matraca voliť. Paradoxne totiž mnohokrát človeku vyhovuje práve tvrdšia podpierka tela pri spánku. Niektoré modely, disponujú obojstranným použitím, kde jedna strana je tvrdšia a druhá mäkšia, aby sa dal otáčať a využívať podľa potreby a prípadného rozpoloženia vášho tela či chrbtice.