Zamestnanie je potrebné na to, aby sme mali dostatok financií pre svoje osobné potreby alebo aj na zaplatenie pravidelných platieb spojené s bývaním. Financie získame práve v našom zamestnaní ako odmenu za vykonanú prácu. K tomu prislúcha naše ohodnotenie vo forme financií. Čakanie, kedy vám na vašom bankovom účte cinkne výplata, je na nevydržanie. Do svojho zamestnania sa musíte nejako dostať. Ak nevlastníte svoje osobné auto, ste nútený využiť práve autobusovú dopravu. Autobusová doprava môže pre niekoho znamenať lacné cestovanie, no pre iných môže byť aj nočnou morou. Tlačenica v autobusoch a neskutočné teplo môže byť náročné a vyčerpávajúce. Ako pohodlne cestovať autobusom?

autobus

Autobus patrí medzi lacné formy cestovania. Nemusíte myslieť na to, či musíte natankovať a koľko peňazí pri tankovaní miniete. V autobuse di zakúpite len cestovný lístok, usadíte sa na voľné miesto a čakáte, dokým neprídete tam, kde idete. Musíte vystúpiť z autobusu. V autobusoch, ktoré idú diaľkovo sa veľakrát nachádza aj záchod. Mnohým ľuďom je to však odporné až nechutné. Ak súrne nepotrebujete ísť na toaletu, tak na ten záchod ani nechoďte. Problémom so záchodom môže byť v klasických mestských autobusoch. Tam sa záchody nenachádzajú. Je to problém hlavne vtedy, ak ste tehotná. Tehotným ženám sa častejšie chce ísť na toaletu, no nie je to im umožnené. Navyše v autobusoch je až príliš veľké teplo, ktoré vytvára mnoho cestujúcich. V horúčavách nie je dobré cestovať práve autobusom.

cestovanie

Autobusy sú neklimatizované a otvorené okná na prevetranie nepostačujú. Navyše, mnohí ľudia cestujú postojačky. Môže to byť veľmi riskantné, hlavne v zákrutách. Ak nemáte voľné miesto na sedenie, nemal by vás vpustiť vodič autobusu dnu. Veľmi nepríjemné môže byť v autobuse aj to, keď si vedľa vás sadne nejaký neprimeraný človek. Väčšina však ocení to, že si majú vôbec kde sadnúť. V autobuse  sa nachádza príliš málo miest na sedenie a vodič naberá čo najviac cestujúcich. Je to nebezpečné. Preťažený autobus sa môže inak správať, ako keby bol naložený pasažiermi v primeranom množstve.