Napadlo vás niekedy, čo všetko môžeme robiť na internete? Práve o tom bude dnešný článok a ja dúfam, že sa vám bude páčiť. Tak príjemnú zábavu. Internet je celkom dosť veľký. A čoraz viac ide dopredu a môžeme na ňom robiť veľa vecí. Denne sme na internete na počítači, alebo notebooku. Ale viete si predstaviť život bez sociálnych sietí? Počúvanie hudby – púšťanie si rôznych pesničiek, najčastejšie asi cez YouTube, to snáď už asi ani nemusím spomínať. Je to vec, ktorú robí skoro každý. Každý má rád iný štýl hudby. Niekomu sa páči rap, niekomu vážna hudba a niekomu zase popové pesničky.

s

A to je samozrejme takto v poriadku, pretože keby sme boli všetci rovnakí a všetci mali radi rovnaké veci, asi by na tom svete nebola až taká zábava. Tým, že sme každý iný, sa ale môžeme dopĺňať a jeden od druhého sa niečo môžeme naučiť. Sociálne siete – to je dnes hlavné posolstvo internetu. Siete ako Facebook a Instagram sa obrovským spôsobom rozrástli a v dnešnej dobe už má napríklad Facebook alebo Instagram každý. A každý má samozrejme na Facebooku aj profil, vrátane menších detí, to tiež nie je nič nové. Predtým by to bolo skôr zvláštne, ale dnes už to nikomu nepríde divné.

s

Je to preto, že doba ide stále dopredu a aj malé deti v nízkom veku majú telefóny. Hrajú sa s nimi…skôr toto za čias našich babičiek a deduškov vlastne ani neexistovalo. A myslím si, že to bola aj lepšia doba. Všetci mali tlačidlové telefóny a internet sa až tak veľmi neriešil. Dnes stretnete päťročné dieťa s telefónom v ruke. My sme sa predtým ako malí hrali na piesku, robili kraviny a dnešné deti majú ako „detstvo“ toto. A to je niečo, čomu niekedy naozaj nerozumiem. Malé deti sú ešte príliš malé na to, aby mali dotykové telefóny a hrali sa s nimi. Ale to už je vec rodičov a pokiaľ to tak chcú, nič s tým nenarobíte.