Stále horúcejšie leta v našich končinách lákajú k nákupu klimatizacie. Mať klimatizáciu, už nie je len výsada kancelárií a obchodných centier, ale su stále obľubenejšie aj v domácnostiach a dopyt po nich stále rastie. Nie je predsa nad to sa poriadne vyspať aj počas tropických noci.

Na trhu je obrovský výber klimatizácií s rôznymi parametrami. V prvom rade si treba zmerať na akú veľkú plochu potrebujete klimatizáciu. Či potrebujete vychladiť primárne jednu miestnosť alebo viaceré miestnosti a tomu treba vybrať klimatizáciu so správnym výkonom. Je rozdiel vybrať klimatizáciu do malého bytu alebo do poschodového rodiného domu.

klimatizácia

Ďalej si pri výbere vhodnej klimatizácie je potrebne určiť aký typ klimatizácie potrebujete. Na trhu nájdeme viacero typov ako mobilná klimatizácia, stropná, okenná… Ďalšie požiadavky, ktoré by ste mali zohľadniť pri výbere klimatizácie sú energetická trieda, chladiaci výkon, hlučnosť, rozmery a hmotnosť, spôsob odvádzania kondenzácie. Najideálnejšie si je vyberať klimatizácie s energetickým certifikátom minimálne A+. A takisto v neposlednom rade je dobre sa zamerať aj dizajn klimatizácie, aby zapadol do vášho domova. Moderné klimatizácie okrem chladenia dokážu aj kúriť. Čo sa zíde napríklad v prechodnom období, ale v prípade nečakaného ochladenia. Niektoré druhy klimatizácie dokážu vzduch filtrovavať a dezinfikovať.

klimatizácia

Najlepšie sa je pri výbere vhodnej klimatizácie obrátiť na odborníkov z Masterklima. Poradia vám nie len akú klimatizáciu si vybrať, ale aj kde ju najlepšie umiestniť. Spoločnosť pôsobí v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji. Okrem výberu vhodnej klimatizácie sa postarajú o montáž, servis a pravidelne čistenie. V ponuke majú kvalitné značky klimatizácie Midea https://masterklima.sk/produkt/midea-xtreme-save-35kw/, Samsung, Daikin.