Zobúdzať sa každé ráno v príjemnom prostredí tepla domova a vychutnávať si atmosféru, ktorú milujeme, asi mnohým z nás prináša pocit šťastia a pokoja. Na to, aby sme si takúto atmosféru vytvorili, treba upraviť životný priestor v súlade s tým, čo sa nám páči a vyhovuje. K príjemnej atmosfére prispieva aj vhodne zvolené osvetlenie. LED technológia vstúpila na trh s ponukou šikovných, úsporných, ekologických, ale aj výkonných svietidiel, ktoré dávajú široké možnosti použitia v akomkoľvek priestore, interiéri aj exteriéri. Každé tradičné svietidlo je nahradené novším s využitím poznatkov LED technológie, takto sa vyrábajú LED pásiky na mieru Ledprodukt panely, trubice, žiarovky, reflektory a k nim pribudli aj svietidlá s úplne odlišnou konštrukciou, LED pásiky.

Svetielka v podobe závesov

Mnoho priestoru či predmetov v miestnostiach zostáva ukrytých v tme, pretože sme ich doposiaľ dostupnými svietidlami nedokázali osvetliť, no to je už minulosť, dnes existujú moderné typy s možnosťou inštalácie aj do úzkych miest, ktoré chceme zvýrazniť. Pásiky už vo svojom názve predstavujú osvetlenie, ktoré je tvorené v tvare pásika s rýchlou možnosťou inštalácie nalepením na podklad obojstrannou lepiacou páskou na ich zadnej strane. Obyčajné biele odtiene svetla však nie sú jedinou alternatívou, ktorú môžeme pri tvorbe atmosféry využiť, v súčasnosti je ponuka široká a na svetelnú dúhu sú vhodné RGB LED pásiky, ktoré svietia na červeno, zeleno a modro.

Pekné odtiene LED pásikov potešia oko

Ich vzájomná kombinácia sa pretaví do zaujímavého farebného spektra. Pásiky sa ovládajú diaľkovým ovládačom, najmú na zapnutie a vypnutie, ale aj pri zmene intenzity svetla, farbe či nastavení rozličných farebných prechodov z jednej farby do druhej. LED pásiky boli primárne vyrobené ako doplnkové či náladové osvetlenie, no správnym výberom typu, polohy či miesta inštalácie dokážu oveľa viac. Najčastejšie ich môžeme vidieť na rámoch zrkadiel, obrazov, za garnižami, pod poličkami, vo vitrínach a podobne. Výborne zvládnu úlohu osvetlenia reklamných pútačov, výkladov, barov či sadrokartónových podhľadov a podobne. Predávajú sa aj v niekoľkometrových baleniach či v kompletných celkoch.