Oddych je veľmi dôležitý. Nie je to iba nič nerobenie ale celkový reštart, ktorý v tejto uponáhľanej dobe potrebujeme. Ak už máte dosť hľadania voľných termínov ubytovaní na rekreáciu alebo to proste stále nie je ono a túžite po vlastnom ubytovaní, tu je pár možností ako si svoj sen splniť. Kúpiť si vlastnú chatu nie je zlý nápad. Musíte ale myslieť na to, že čím lepšia lokalita, tým vyššia cena. Nebuďte preto prekvapený, ak sa cena peknej chaty v rekreačnej oblasti vyšplhá k astronomickým sumám. Treba myslieť aj na to, v akom stave je nehnuteľnosť. Ak sa obzeráte po niekoľko ročnej nehnuteľnosti, musíte počítať s dodatočnými nákladmi na rekonštrukciu, nečakané opravy či prerábky, ktoré Vás môžu zastihnúť. Spravidla čím staršia nehnuteľnosť, tým väčšie náklady na opravy. Na druhej strane ak ste nenáročný a nedočkavý, je táto alternatíva vhodná vďaka tomu, že nemusíte čakať a môžete rovno využívať objekt k rekreácii.

Užívajte si oddych kedykoľvek

Možno bude lepšou formou kúpiť v dobrej lokalite pozemok a chatu či iný typ nehnuteľnosti si na ňom postaviť. Samozrejme musíte sa pripraviť na mnohé úkony spojené so začatím stavby, ako je napríklad vybavovanie stavebného povolenia, pripojenia k sieťam a.t.ď. Nespornou výhodou je fakt, ktorý zohľadňuje Váš názor a vkus. Chatu si postavíte podľa seba. S parametrami, ktoré Vám vyhovujú a odpovedajú Vašej predstave. Následne začnete so zariaďovaním a konečnými prácami. To niekedy býva beh na dlhé trate. Odmenou je ale krásna novostavba v dobrej lokalite. Alternatívou pre tieto možnosti je zaobstaranie si pozemku v dobrej lokalite a výber mobilného domu. Mobilné domy sú ako stvorené na rekreáciu. Spĺňajú všetky požadované parametre a podmienky dokonalej verzie rekreačného domu. Jeho cena je ale oproti novo postavenej chate iba zlomková.

Staršia chata, novostavba či nový mobilný dom

Kým na pobyt v murovanej novostavbe môžete čakať aj niekoľko mesiacov, na svoj mobilný dom si dlho nepočkáte. Výroba je totiž oveľa rýchlejšia. Výhodou je, že mobilný dom plnohodnotne slúži na rekreáciu ako v lete tak aj v zime. Jeho kvalita je porovnateľná s inými typmi stavieb. Rovnako je variabilný a poskytuje voľnosť pri plánovaní samotného domu. Ak nechcete dodatočne zariaďovať svoju chatu, je možné zvoliť verziu mobilného domu s plnou výbavou. Kedy zariadenie prichádza spolu s mobilným domom a mobilné domy sú teda okamžite pripravené na bývanie. Cesta za relaxom a rekreáciou nemusí byť zložitá ani drahá. Odporúčame preto zvážiť všetky možnosti a vybrať si tú, ktorá Vám najviac vyhovuje.