V prvom rade treba povedať, že dnes už pranie nie je úplne náročná práca, a to najmä kvôli skvelému vynálezu, akým je práčka. Stačí si nájsť chvíľku času, roztriediť bielizeň a naprogramovať ten správny prací program. Samozrejme, nejaké tie základné znalosti o praní jednoznačne treba mať. Napríklad, ktorú bielizeň nemiešať s inou, ktorá púšťa farbu, aký prášok použiť a koľko, alebo na akej teplote kúsky prať. Najdôležitejšie informácie o praní nájdete na etikete oblečenia znázornené symbolmi, ktoré si môžete kedykoľvek pozrieť. Rovnako, na pracom prášku býva uvedené, ako ho dávkovať. No a k práčke samotnej sa tiež vždy dáva aj návod, takže si prezriete jednotlivé nastavenia, alebo si ho nájdete na internete. Teoreticky by teda pranie v práčke mal zvládnuť naozaj každý.

dárková kazeta

Vôňa bielizne

Okrem pracích práškov, ktoré tiež mávajú svoju vôňu, sa zvykne pridávať do prania ešte aviváž, a to najmä kvôli dodatočnej príjemnej vôni a pre jemnosť prádla. Namiesto aviváže však môžete pridať naše olejové parfémy do prania. Skvele voňajú esenciálnymi olejmi, ktoré sú 100 % prírodné. Vďaka špeciálnej receptúre ostane vôňa na bielizni naozaj po dlhý čas – niekoľko dní alebo aj týždne. Uvoľňuje sa totiž postupne. Takto si svoju obľúbenú vôňu užijete neskutočne dlho. Olejové parfémy sú výbornou náhradou aviváže, no kým aviváž má jednu vôňu a stále tú istú, naše parfémové oleje tvorí 18 rôznych vonných kompozícií, z ktorých si môžete vybrať svoje obľúbené. A oblečenie bude nimi voňať naozaj dlho!

mini sada

Olej do prania?

Áno, môže to znieť ako vtip, že sa dá olejový parfém použiť do prania. Naša vôňa do práčky však rozhodne vhodná je! Má totiž špeciálne zloženie, ktoré sa dávkuje do priečinka na aviváž, práčka ho zmieša s vodou a na oblečení neostávajú žiadne škvrny, ani povlak. Nemusíte sa tak strachovať, že oleje bielizeň poškodia. Nelejte ich však priamo do bubna práčky alebo na šatstvo, ktoré periete.