Mám fungujúce manželstvo už mnoho rokov, máme už veľké deti a všetko je tak povediac v pokoji. Čo ma trápi, je frekvencia nášho intímneho života. Manžel nebol nikdy nejak prehnane aktívny. Horlivý bol cca 2 roky na začiatku nášho vzťahu. Potom začal ochladiť a musela som to byť vždy ja, kto prišiel s ponukou sexu. Skúšala som všetko možné, sexy oblečenie, hračky a ďalšie rôzne praktiky. On o intímnostiach nikdy nechce hovoriť. Pritom ja som otvorená kniha a on vie, že všetko je u mňa v bezpečí a mám pochopenie pre všetko. Mnohokrát som sa ho pýtala, čo by si pral a čo sa mu páči, že môžeme všetko vyskúšať. Dávala som aj nejaké návrhy. “Vždy mi povedal, že je spokojné tak, ako to je.”.

s

Jednu dobu som mala také väčšie chúťky a chcela som sa milovať aj viackrát do týždňa. Povedal mi, že nechápe, čo so mnou zrazu je, niekoľkokrát ma aj odmietol. Vtedy sme mu povedala, že už ma nebaví poradiť sa doprosovať a odteraz neprídem, že čakám, až príde on. No a potom sme spolu nespali rok. Mňa to neuveriteľne vadilo, on vyzeral ok. Hovorila som si, že toto je cesta ku koncu a tak som sa s ním porozprávala. Samozrejme z tohto dohovoru nič produktívne nevznieslo a tak som zo zúfalstva navrhla, že by sme spolu mali spať aspoň jeden deň v mesiaci a na tom sme sa dohodli. Chcela som náš sex trochu okoreniť, ale vždy narazím na jeho nechuť. Porád sa snažím len ja. Za tie roky som to začala riešiť tým, že si pomôžem sama.

s

Manžel to vie a je mu to jedno. Posledný rok už na klasický sex tiež nemám chuť, nejako ma to po tých rokoch prešlo. Viem iste, že je na ženský, homosexuál nie je. Len si riekam, či mu nechýba testosterón. On je veľmi šikovný, taký ten správny chlap – kutil, čo s ničím nemá problém. Doma aj v práci je to taký ten vedúci typ. Hovorila som mu, nech si zájde na meranie hormónu, ale to je pod jeho hladinou. On je doma spokojné a nemá potrebu čokoľvek meniť. V strese nie sme ani jeden, ani doma, ani v práci. Všetko nám inak klape, ale nejako sa nechcem zmieriť s tým, že čerstvé po 40-tke už budem sexuálne žiť ako 80-ročný dôchodca. Samozrejme neverou to riešiť nehodlám. Aj po tých viac ako 20 rokoch ho milujem a nechcem mu ublížiť. Bojím sa ale, aby potom neprišla nejaká, ktorá ho oblbne vďaka sexu.