Oblečenie si potrebujeme kupovať. Nemôže vyjsť na ulicu nahí. Oblečenie potrebujeme taktiež, ak chceme ísť do svojho zamestnania. Aké druhy oblečenia poznáme? No, v prvom rade ho rozdeľujeme na dámske, pánske a detské oblečenie. Ďalej ho rozdeľujeme podľa veľkostí. Dámske oblečenie sa rozdeľuje na veľkosti XS, S, M, L, XL až väčšie. Veľkosť XS je najmenšou veľkosťou v dámskom oblečení, no za to veľkosť XL je pre moletky. Pánske oblečenie tiež rozdeľujeme podľa veľkosti muža. Veľkosti sú tiež S, M, L, XL a väčšie. Detské oblečenie je tiež rozdelené podľa veľkosti, ale už nie formou písmen z abecedy.

nakupovanie

Oblečenie pre deti sa určuje podľa výšky alebo veku dieťaťa. Najmenšie detičky nosia veľkosť od 50 – 92, detičky, ktoré navštevujú materskú školu nosia zvyčajne oblečenie veľkosti od 98 – 116. Deti, ktoré navštevujú základnú školu nosia oblečenie od veľkosti 122 – 158, ale záleží to od výšky každého dieťaťa. Dámy majú na výber z množstva rôznych druhov a štýlov obliekania. Existuje športová móda, ktorá je predovšetkým určená pre ženy, ktoré vykonávajú športovú aktivitu. Ďalej poznáme elegantnú módu, ktorú využijete na rôzne oslavy, podujatia, ale aj na bežný deň do vášho zamestnania. Veľmi populárna je kombinácia športovej a elegantnej módy. Oblečenie na doma sa nazýva domácim oblečením. Medzi domáce oblečenie zaraďujeme rôzne tepláky, mikiny, alebo aj pyžamá, či župany.

šatník

Do módy patria aj topánky. Tiež máte na výber topánky podľa svojej veľkosti. Malým detičkám kupujte veľkosti od 18 – 27, väčším deťom už 28 – 35. Dospelé ženy majú veľkosť topánok od 35 – 42. Muži majú veľkosť topánok od 38 – 48. Oblečenie sa tiež delí aj podľa ročného obdobia. Poznáme letné, prechodné a zimné oblečenie. Medzi letné oblečenie zaraďujeme rôzne oblečenie vyrobené z ľahkého tenkého a priedušného materiálu. Na prechodné obdobie použite prechodné bundičky alebo kabátiky, v ktorých vám nebude zima a dostatočne vás ochránia aj pred poveternostnými podmienkami. Na zimu si zadovážte hrubšie a dobre vyteplené zimné bundy, zimné kabáty, rôžne šály a čiapky, či zimné topánky.