Ráno,  keď sa zobudíte,  už musíte myslieť na to,  ako a čo si v daný deň oblečiete.  Podľa typov prác sa musíte aj vhodne obliekať.  Ak pracujete v bankách,  poisťovniach,  potrebujete slušný odev,  možno aj daný firmou.  Ak robíte v stavebníctve,  skôr využijete pracovné oblečenie,  ako sú napríklad montérky. 

Farby na oblečení 

Existuje niekoľko farieb, ktoré sa k sebe hodia a naopak aj také, ktoré radšej nekombinujte.  Medzi vhodné farby patrí tmavomodrá s bielou,  tmavomodrá s čiernou,  biela s tmavozelenou,  biela s hnedou,  biela aj s vyraznejšou farbou.  Avšak nemali by ste skombinovať bielu blúzku s bielymi nohavicami.  Neodporúčam spolu kombinovať krikľavé či sýte farby. 

Modely

Materiály oblečenia 

Ako farby, tak aj materiály prispôsobte svojim potrebám. Určite si neoblečte naraz satén a pletený sveter. Ľudia by sa na vás pozerali dosť užasnuto s odvráteným zrakom. Je vhodnejšie prispôsobiť rovnaké materiály spolu. Napríklad bavlnené nohavice s bavlneným tričkom. 

Doplnky

Štýly oblečenia 

Poznáme napríklad kárované alebo menčestrové oblečenie.  Ak chcete vyzerať dobre,  tieto dva štýly rozhodne nekombinujte spolu. Medzi ďalšie štýly patrí určite retro alebo western. Táto móda sa už moc nenosí,  avšak niektoré prvky z nej môžu vyzerať naozaj dobre. Outfity, v ktorých zažiarite sú biela blúzka s tmavomodrými úzkymi mrkvovými nohavicami a s nejakým pekným sačkom. V móde sú aj rôzne kardigány, či rôzne druhy kabátov. Momentálne fičia aj oversize oblečenia, ale skôr vyniknú na útlejších postavách. Mladšie ženy si môžu vybrať z viac druhov rôzneho oblečenia,  naopak staršie ženy by svoj outfit mali prispôsobiť svojmu veku. Veľakrát vidím,  že staršie ženy si na seba oblečú krikľavé farby, a to im vôbec nepristane. K oblečeniu si vyberte ešte z množstva doplnkov, ktoré váš outfit určite oživí a budete mať lepší pocit.