Sirka.sk má teraz aj pre teba v ponuke sódu bikarbónu, ktorá ti pomôže vyriešiť niekoľko tvojich problémov s upratovaním naraz. Čo viac si priať než produkt, ktorý nám zabezpečí účinné odstránenie škvŕn, zbaví nás zápachov a zatuchnutých častí na textile a k tomu všetkému nebude stáť celý majetok? Áno, práve sóda https://sirka.sk/produkt/soda-bikarbona/ bikarbóna je dôkazom toho, že toto všetko nie sú len výmysly. Sóda bikarbóna disponuje všetkými spomínanými vlastnosťami a pri správnom používaní dokáže naozaj malé zázraky, ktoré potrebuje z času na čas v domácnosti každá žena. Výnimočné vlastnosti sódy bikarbóny sme objavili už dávno, avšak ešte stále môžete nájsť nové využitia, na ktoré tento, takmer zázračný, prášok môžete využiť.

sóda

Keďže sa jedná o jedlú sódu nemusíte sa báť žiadnych vedľajších účinkov nech sa už jedná o akékoľvek využitie. Sóda bikarbóna sa totižto veľmi často využíva aj pri varení, konkrétne pri pečení, takže je zdravotne úplne nezávadná. Avšak Vy ju nemusíte využívať len pre pečenie. Poradíme Vám zopár typov, ako využiť tento nenápadný biely prášok, tak, aby ste z neho vyťažili, čo najviac a zároveň si pomohli pri niektorých domácich prácach. Nech už sa jedná o čistenie posteľných matracov, Vášho gauča či pokiaľ ide o pranie, tak v každom z týchto prípadov môžete využiť sódu bikarbónu naplno. Pýtate sa ako? Poradíme Vám tie najlepšie a najúčinnejšie spôsoby, ktorými môžete svoj nábytok či oblečenie zbaviť zápachu a zdanlivo nevyčistiteľných škvŕn.

prášok

Pokiaľ sa jedná o matrace, tak použitie sódy bikarbóny pre ich vyčistenie je úplne jednoduché. Stačí matrac rovnomerne posypať sódou a rukou či jemnou kefou zapracovať. Nechajte tento prášok niekoľko minút pôsobiť (približne pätnástich minút) a následne dôkladne povysávajte. Pocit čistoty, ktorí po tomto úkone budete cítiť sa nevyrovná žiadnemu inému čisteniu. Navyše sa rýchlo a účinne týmto spôsobom zbavíte zápachu, ktorý sa po rokoch môže v matracoch vytvoriť. Ak Vás zaujímajú ďalšie finty, tak prejdite na náš web.