Pod pojmom móda si nie každý predstaví jedno a to isté. Pre niekoho to môže byť trend, ktorý práve frčí v módnych časopisoch, ktorý je potrebné nasledovať, aby sme boli takpovediac in. Pre iných je zase módou uprednostnenie ich vlastného štýlu, ktorý vypovedá o nich samotných, o ich postojoch k životu. Obliekanie ako istý spôsob sebavyjadrenia je tvorivou formou, ktorá baví mnohých nielen mladých ľudí. Inšpirácie nie je nikdy dosť a preto sú módne magazíny alebo relácie v televízii istým prínosom v danom smere.

extravagantne aj v bežný deň

U mladých jednotlivcov ako aj u dospelých prevláda nie v každom prípade elegantný štýl obliekania. Mnohé mladé dámy sa lepšie cítia v roztrhaných rifliach a oversized mikinách, ktoré uprednostnia pred skinny džínsami a elegantnou košeľou. Takýto spôsob obliekania ich jednoducho lepšie vystihuje, vypovedá o ich voľnom životnom štýle a o hľadaní vnútornej slobody. To isté platí aj pre mladých mužov, ktorí nepohrdnú voľnoštýlovým oblečením, v ktorom sú viac sami sebou, ako by sa mali nahodiť do elegantného saka a tráviť v ňom pol dňa či už v škole a lebo v práci.

jednoducho a pohodlne

Móda je istým spôsobom o výbere, o rozhodnutí sa pre jednotlivé kusy oblečenia, pričom je rozhodujúci pocit z nosenia daných vecí. My sme tvorcom nášho života a šťastia a máme voľnú ruku aj vo výbere nášho oblečenia. Kusy odevov môžeme zaujímavo kombinovať a vytvárať zaujímavé tradičné aj netradičné modely, plné farieb, alebo naopak, nenápadné, v ktorých splývame s davom. Obliekanie je o tvorení a pri dostatočnej inšpirácii a odvahe, môžeme vytvárať originálne outlooky, ktoré nemajú obdobu.

Aj módni návrhári takto začínali. Experimentovali, zaujímali sa o sebavyjadrenie prostredníctvom oblečenia a keďže ich to neprestávalo baviť, stali sa z nich odborníci v danom smere a ponúkajú kolekcie pre obyvateľstvo. Staňte sa aj vy módnym návrhárom vlastnej zostavy šatníka a vyberajte si kúsky, ktoré stoja za to.