Sieť kanalizačných a odpadových potrubí je v mestách rozvetvená a je na ňu napojených veľký počet prevádzok. Preto je dôležité, aby bola zabezpečená jej funkčnosť a priebežne monitorovaný stav potrubí. Upchatie kanalizácie je veľmi nepríjemný stav a znamená odstavenie prevádzok a vyradenie z činnosti na potrebný čas vyčistenia. Rokmi nahromadená mastnota a špina sa zachytáva na stenách potrubia a jeho priemer sa tým zužuje, takže ďalšie nečistoty už ňou nemôžu pretekať, a tak sa vracajú do odpadov v bytoch.

Kanalizácia

Čistením kanalizačných potrubí sa zaoberajú spoločnosti, ktoré sú k dispozícii v každom meste, 24 hodín denne a aj počas sviatkov a voľných dní. Vykonávajú krtkovanie Dunajská Streda čistenie, monitorovanie a trasovanie potrubia, ale aj iné potrebné inštalatérske práce. Pri elektromechanickom čistení, ktoré sa nazýva ja frézovanie, sa používa elektromotor s napojenými ohybnými špirálami, ktorých pohyby dokážu odstrániť aj tú najtvrdšiu špinu a usadeniny z povrchu potrubia. Pri tomto čistení nehrozí vyplavenie vody a odpadu do okolia, preto sa častejšie využíva na čistenie v domoch a bytoch, dokáže vyčistiť aj veľmi malé priemery potrubia a všetko to prebieha pomerne rýchlo.

Vysokotlakové čistenie, krtkovanie Dunajská Streda, sa vykonáva pomocou vodného čerpadla s vysokým tlakom, napojeným na benzínový motor a s hadicou s tryskou na jej konci. Ide o najefektívnejšiu a najmodernejšiu metódu čistenia, ktorá je rýchla, s minimálnym rizikom poškodenia potrubia, má vysoký sací výkon, čím sa funkčnosť potrubia obnoví pomerne rýchlo.

kuchynský drez

Čistiace firmy nielen v Dunajskej Strede, ale na celom území, ponúkajú svoje služby:

-krtkovanie a čistenie upchatých potrubí a kanalizácie

-čistenie odtokov drezov a umývadiel

-krtkovanie a čistenie kanalizačných stúpačiek

-čistenie výleviek

-čistenie a krtkovanie dažďových vpustov a kanalizačných zvodov

-čistenie upchatých WC odtokov

-monitoring a trasovanie potrubí

-inštalatérske služby